قفسه بندی مغازه

قفسه بندی مغازه چیست؟

یکی از اصلی ترین و مهمترین تجهیزات هر فروشگاه کوچک و بزرگی قفسه بندی آن فروشگاه است، که در صورتی که یک فروشگاه کوچک (مغازه یا بقالی) داشته باشیم قطعا ملزومات قفسه برای پیاده سازی متفاوت تر از یک هایپرمارکت و یا سوپرمارکت خواهد بود. قفسه بندی علاوه بر نگهداری از کالا ها و محصولات به نوعی به نمایش گذاشتن محصولات نیز می‌باشد. بنابراین اگر به درستی از آن استفاده شود میتواند موجب جذب مشتری بیشتر شود.
قفسه بندی ها برای ارائه محصولاتی مانند: میوه و سبزیجات، کنسرو، پوشاک و لباس و... کاربرد دارند.برای محصولات مختلف از قفسه های گوناگون متناسب با آن استفاده میشود.

قفسه فروشگاهی, قفسه مغازه

نکات مهم مربوط به قفسه فروشگاهی یا مغازه

در ادامه نکاتی را که به انتخاب صحیح قفسه بندی کمک می‌کند را بیان می‌کنیم:

جنس قفسه بندی

جنس قفسه بندی باید باتوجه به نوع محصول انتخاب شود. به عنوان مثال قفسه مواد خوراکی با قفسه مواد شوینده و یا قفسه قطعات تیز با هم متفاوت هستند و نمی‌توان برای همه از یک جنس قفسه استفاده کرد. زیرا ممکن است قفسه آسیب ببیند و کیفیت خود را از دست بدهد و باعث وارد شدن خسارت شود.

تناسب و انتخاب قفسه با توجه به وزن محصولات

قفسه باید تحمل وزن محصولات را داشته باشد تا هنگام گذاشتن محصولات روی آن آسیب نبیند. برای محصولات با وزن کمتر از قفسه های ضعیف تر می‌توان استفاده کرد. این کار هزینه کمتری نیز دارد.

انتخاب استایل قفسه بندی متناسب با کار خود

طرح و رنگ یک قفسه فروشگاهی یا مغازه ای با قفسه های یک کتاب فروشی با هم متفاوت هستند. زیرا از این طریق و با طراحی قفسه ها متناسب با کارتان و شخصی سازی آن ها با رنگ ها و طرح های دلخواهتان می‌توانید قفسه ها را با فروشگاه خود هماهنگ کنید.

انتخاب قفسه ها به صورتی که ایجاد ترافیک نکنند

در بسیاری از فروشگاه ها تردد افراد زیاد است بنابراین برای جلوگیری از اتلاف وقت قفسه ها باید طوری انتخاب شوند که باعث ایجاد ترافیک نشود.

انتخاب قفسه باتوجه به فضای فروشگاه

یکی از مواردی که برای انتخاب قفسه ها باید به آن توجه داشت تناسب اندازه قفسه ها با فضای فروشگاه است. استفاده از قفسه های کوچک که نمی‌توان محصولات زیادی را در آن قرار داد موجب بالا رفتن هزینه ها و اضافه کاری‌ها می‌شود.

 

قفسه فروشگاهی, قفسه مغازه

مزیت های قفسه های فروشگاهی شرکت تک قفسه

از جمله مزیت های قفسه ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت تغییر ارتفاع قفسه های خود ایستا در اندازه های ۱.۵ تا ۲ متر
  • قیمت مناسب و ارزان بودن(به ویژه نوع دیواری)
  • نصب سریع وآسان
  • تنظیم راحت ارتفاع طبقات بدون استفاده از پیچ
  • بهینه سازی و ایجاد ظرفیت و فضای بیشتر در فروشگاه
  • نما دادن و زیبا سازی فصای فروشگاه

همانطور که گفته شد قفسه بندی در فروشگاه لازم و بسیار کاربردی است. با توجه به نوع نیاز فروشگاه خود (کوچک و یا بزرگ) و محصولاتی که ارائه می‌دهید انتخابی مناسب داشته باشید تا بتوانید بهترین استفاده را از فروشگاه و کسب و کارتان داشته باشید.

در صورت نیاز و درخواست هرگونه از خدمات در زمینه قفسه فروشگاهی از طریق تماس با ما و یا چت پشتیبانی آنلاین با ما در ارتباط باشید.