قفسه بندی فروشگاهی

یکی از اصلی ترین و مهمترین تجهیزات هر فروشگاه کوچک و بزرگی قفسه بندی آن فروشگاه است. قفسه بندی علاوه بر نگهداری از کالا ها و محصولات به نوعی به نمایش گذاشتن محصولات نیز می‌باشد. بنابراین اگر به درستی از آن استفاده شود میتواند موجب جذب مشتری بیشتر شود .
قفسه بندی ها برای ارائه محصولاتی مانند: میوه و سبزیجات، کنسرو، پوشاک و لباس و... کاربرد دارند. برای محصولات مختلف از قفسه های گوناگون متناسب با آن استفاده می شود.

قفسه فروشگاهی

قفسه بندی فروشگاه و ملزومات آن

 

نکات مهم در مورد قفسه بندی فروشگاهی

در ادامه نکاتی را که به انتخاب صحیح قفسه بندی کمک می‌کند را بیان می‌کنیم:

جنس قفسه بندی

جنس قفسه بندی باید باتوجه به نوع محصول انتخاب شود. به عنوان مثال قفسه مواد خوراکی با قفسه مواد شوینده و یا قفسه قطعات تیز با هم متفاوت هستند و نمی‌توان برای همه از یک جنس قفسه استفاده کرد. زیرا ممکن است قفسه آسیب ببیند و کیفیت خود را از دست بدهد و باعث وارد شدن خسارت شود.

 

تناسب و انتخاب قفسه با توجه به وزن محصولات

قفسه باید تحمل وزن محصولات را داشته باشد تا هنگام گذاشتن محصولات روی آن آسیب نبیند. برای محصولات با وزن کمتر از قفسه های ضعیف تر می‌ توان استفاده کرد. این کار هزینه کمتری نیز دارد.

 

انتخاب استایل قفسه بندی متناسب با کار خود

طرح و رنگ یک قفسه فروشگاهی با قفسه های یک کتاب فروشی با هم متفاوت هستند. زیرا از این طریق و با طراحی قفسه ها متناسب با کارتان و شخصی سازی آن ها با رنگ ها و طرح های دلخواهتان می‌توانید قفسه ها را با فروشگاه خود هماهنگ کنید.

 

انتخاب قفسه ها به صورتی که ایجاد ترافیک نکنند

در بسیاری از فروشگاه ها تردد افراد زیاد است بنابراین برای جلوگیری از اتلاف وقت قفسه ها باید طوری انتخاب شوند که باعث ایجاد ترافیک نشود.

انتخاب قفسه باتوجه به فضای فروشکاه

یکی از مواردی که برای انتخاب قفسه ها باید به آن توجه داشت تناسب اندازه قفسه ها با فضای فروشگاه است. استفاده از قفسه های کوچک که نمی‌توان محصولات زیادی را در آن قرار داد موجب بالا رفتن هزینه ها و اضافه کاری‌ها می‌شود.

 

انواع قفسه بندی سوپرمارکتی

  1. قفسه بندی دیواری
  2. قفسه بندی خود ایستا یک طرفه
  3. قفسه بندی خود ایستا دو طرفه
  4. استندها

 

قفسه بندی دیواری

این نوع قفسه بندی در سوپرمارکت ها رایج هستند. در قفسه بندی دیواری ستون ها متصل به دیوار است در نتیجه این نوع قفسه بندی یک طرفه می‌باشد.

 

قفسه بندی خود ایستا یک طرفه

این نوع قفسه بندی با توجه به نامی که دارد یک طرفه است و زمانی کاربرد دارد که نمی‌خواهیم قفسه به دیوار متصل باشد. پایه دار است و روی زمین کنار دیوار و بدون اتصال به آن قرار می‌گیرد.

 

قفسه بندی خود ایستا دو طرفه

این نوع قفسه بندی نیازمند اتصال به دیوار یا تکیه گاه نیست و با کمک پایه هایی که دارد در فضای باز با تعادل قرار می‌گیرد. به همین دلیل در فضای باز که در دو طرف مسیر داشته باشد قرار می‌گیرد.
همچنین جهت استفاده بهینه از فضاهایی که این قفسه ها در آن به کار رفته است بهتر است از شلف و سرلاین های فروشگاهی استفاده کرد.

 

استندها

استند ها نوعی قفسه فروشگاهی هستند که می‌توانند برای ارائه محصولات سبک تر در فضاهای کوچک تر مانند سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار گیرند.

 

مزیت های قفسه های فروشگاهی

از جمله مزیت های قفسه ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • قابلیت تغییر ارتفاع قفسه های خود ایستا در اندازه های ۱.۵ تا ۲ متر
  • قیمت مناسب و ارزان بودن(به ویژه نوع دیواری)
  • نصب سریع وآسان
  • تنظیم راحت ارتفاع طبقات بدون استفاده از پیچ
  • بهینه سازی و ایجاد ظرفیت و فضای بیشتر در فروشگاه

 

نما دادن و زیبا سازی فصای فروشگاه

همانطور که گفته شد قفسه بندی در فروشگاه لازم و بسیار کاربردی است. با توجه به نوع نیاز فروشگاه خود و محصولاتی که ارائه می‌دهید انتخابی مناسب داشته باشید تا بتوانید بهترین استفاده را از فروشگاه و کسب و کارتان داشته باشید.

در صورت تمایل و یا داشتن سوال در مورد موارد بالا شما می توانید از طریق چت آنلاین وبسایت و یا از طریق صفحه تماس با ما با تیم تک قفسه ارتباط برقرار کنید.