عباس صابر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هواشناسی استان از شب گذشته کاهش نسبی دما و بارش باران به صورت نقطه ای را پیش بینی کرده است.
وی با اشاره به صدور اخطاریه و ابلاغیه به دستگاه ها برای فراهم سازی تمهیدات لازم افزود: با توجه به بارش های نقطه ای، احتمال سیلابی شدن مسیل های آبی وجود دارد از این رو لازم است شهروندان و گردشگران ، از استقرار در این مسیرها بپرهیزند.
به گفته صابر، طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 9 و 30 دقیقه صبح امروز ، در حویق تالش 51 میلیمتر، تالش 12 میلیمتر و انزلی 2 میلیمتر بارش باران ثبت شده است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: تجزیه و تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ جریانات شمالی و عبور امواج کم و بیش ناپایدار از منطقه است که بر این اساس، تا فردا (چهارشنبه) شرایط برای افزایش ابر ، وزش باد ، رگبار باران و احتمال رعدو برق و تگرگ در مناطق مستعد بویژه ارتفاعات و دامنه ها مهیاست.
مازیار غلامی ادامه داد: با توجه به ماهیت بارش های رگباری احتمال وقوع رگبارهای شدید و موقتی در بعضی از نقاط استان بویژه طی امروز در نواحی مرکزی و غربی استان وجود دارد که به طور موقت در برخی نقاط شدید است.
وی آسمان گیلان برای فردا را کمی تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر ، وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی و اضافه کرد: طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری نیز آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود ضمن آنکه برای روز جمعه احتمال رگبار و رعد و برق وجود دارد.
غلامی بیشترین دما در استان طی هفته گذشته را مربوط به منجیل با 37 درجه عنوان و اضافه کرد: دمای شهر رشت نیز روز شنبه گذشته، به 35 درجه رسید.