به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روزنامه آ.اس اسپانیا، یک روز پس از آخرین ال کلاسیکو این فصل، « کارلوس ولاسکو کاربایو» متخصص کار با فناوری کمک داور ویدیویی که قرار است از فصل آینده در رقابت های لالیگا مورد استفاده قرار بگیرد؛ جلسه ای را با حضور روسای باشگاهها برای ارائه توضیحاتی در خصوص نرم افزارهای ایده آل استفاده شده در این فناوری؛ ترتیب داد.
از لحاظ تئوری، این فناوری برای دخالت و در واقع ورود به صحنه های خطای آشکاری تولید شده که داور میدان برای تصمیم گیری در مورد آن ها مردد است.
بنابراین، کارت قرمز احتمالی به لیونل مسی و گرت بیل در نیوکمپ جزو موارد مشکوکی که منجر به رجوع به فناوری کمک داور ویدیویی می شود؛ محسوب نمی شوند. چه بسا که در این دو صحنه «الخاندرو هرناندز» قاضی میدان هر کدام از بازیکنان را با کارت زرد جریمه کرد و حتی در بازبینی فیلم بازی نیز خطا و اشتباه محرزی آشکار نشد.
با این تفاسیر، صحنه خطای «لوییس سوارز» روی «رافائل واران» ، که دستور به ادامه همان حرکت منجر به گل دوم بارسلونا شد و همچنین پنالتی اعلام نشده روی مارسلو در نیمه دوم؛ جزء مواردی محسوب می شود که داور می تواند برای اتخاذ تصمیم صحیح به کمک داور ویدیویی مراجعه کند.
علاوه بر این؛ در صحنه اعلام آفساید کریستیانو رونالدو و همچنین آفسایدی که گل سوم کاتالان ها به واسطه آن مردود اعلام شد، نیز کمک داور حتی با وجود کمترین میزان شک و تردید می بایست پرچم خود را تا پایان حرکت پایین نگه می داشت و دستور به ادامه بازی می داد و پس از اتمام حرکت برای احراز تصمیم صحیح به کمک داور ویدیویی مراجعه می کرد.
دیدار بارسلونا و رئال مادرید از هفته سی و ششم لالیگا با تساوی دو بر دو به پایان رسید. با این حال ال کلاسیکو پرتنش و با قضاوت های جنجالی همراه بود.
براساس تصمیم فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) ، کمک داوری ویدیویی قرار است در جام جهانی 2018 به یاری داوران بیاید.
ورزشی**3991**1584

انتهای پیام /*