v

 

مسعود حقیقت روز یکشنبه در توضیح بیشتری در این خصوص به ایرنا گفت: گلخانه داران غرب و شمال غرب کشور نیز پوشش گلخانه های خود را بازبینی کنند تا از سالم و مقاوم بودن آن مطمئن شوند و زنبورداران در شمال غرب کشور به ویژه استان اردبیل در ساعات پایانی امروز مراقب کندوهای خود باشند.
وی با بیان اینکه امروز احتمال بارش شدید باران در مناطق شمالی کشور وجود دارد، به برنج کاران این مناطق نیز توصیه کرد که مراقب خزانه های شلتوک باشند زیرا بارش در این مناطق می تواند شدید باشد و در برخی مناطق نیز احتمال وزش باد شدید وجود دارد.
کارشناس هواشناسی در مورد وضعیت آب و هوایی مناطق مختلف کشور اظهار داشت: امروز نیز همچنان رعد و برق و وزش باد در استان های واقع در غرب، جنوب غرب، ارتفاعات البرز و زاگرس، زاگرس مرکزی و سواحل خزر ادامه دارد و سبب بارش باران در این مناطق می شود.
حقیقت ادامه داد: برای استان های واقع در مرکز، شمال شرق و شرق کشور نیز رگبار و رعد و برق و در برخی مناطق بارش را پیش بینی کرده ایم. همچنین شدت بارش ها امروز در آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، ارتفاعات البرز، قزوین، گیلان، غرب تهران، شمال سمنان و کرمان خواهد بود.
وی گفت: تا بعدازظهر فردا از شدت بارش ها در مناطق غربی کاسته می شود و تنها در نواحی مرکزی و شمال شرق رگبار باران را به همراه رعدوبرق شاهد هستیم.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: امروز و فردا دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است؛ از این رو بهتر است صیادان و کشتی های سبک و تفریحی در این مناطق مراقب باشند.
حقیقت گفت: از فردا شب یک سامانه جدید بارشی از سمت غرب وارد می شود و از اواخر روز دوشنبه و طی روز سه شنبه برای استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب و به تدریج استان های واقع در مرکز، ارتفاعات البرز و تهران رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد هم رگبار تگرگ را خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: شدت بارش ها نیز در آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، ارتفاعات البرز، قزوین و غرب تهران رخ می دهد.

** خنک ترین و گرمترین مناطق کشور/وضعیت هوای تهران
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز صبح خنک ترین منطقه کشور بلده در استان مازندران، فیروزکوه در تهران و فرودگاه اردبیل با سه درجه بالای صفر بودند، دیروز نیز گرمترین منطقه کشور راسک و نیک شهر با 41 درجه و بعد از آن درگان با 40 درجه بالای صفر گرمترین مناطق کشور بودند.
حقیقت اظهار داشت: تهران نیز دیروز در گرمترین ساعات به 24 درجه بالای صفر رسید و کمینه امروز صبح آن نیز 15 درجه بالای صفر شد.
وی ادامه داد: برای تهران پیش بینی کردیم که امروز نیمه ابری و همراه با رگبار، رعدوبرق و وزش باد باشد و فردا نیز فقط وزش باد داریم. روز دوشنبه نیز آسمان پایتخت کمی ابری همراه با بارش پراکنده خواهد بود و امروز و فردا و سه شنبه روزهای گرمی را در تهران شاهد هستیم به طوری که بیشینه دمای تهران فردا به 28 خواهد رسید.
علمی**1834*2017

انتهای پیام /*
 

 
 
 
 

v

مناطق نیز احتمال وزش باد شدید وجود دارد.