جبار کوچکی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تاکید کرد: براساس گزارش نمایندگان مجلس، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص دانشجویان بازداشتی وارد عمل و با تشکیل کمیته آموزش عالی مقرر شد تحقیقاتی انجام تا پس از تهیه و ارائه این گزارش، در خصوص وضعیت این دانشجویان و گروه های وابسته به آنان تصمیم گیری شود.
وی یادآور شد: بدلیل فرا رسیدن تعطیلات مجلس، هنوز این گزارش آماده و به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه نشده است.
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به همین منظور یکشنبه و یا سه شنبه هفته آینده دستگاه های امنیتی شامل؛ اطلاعات، نیروی انتظامی، اطلاعات سپاه پاسداران و همچنین وزرای اطلاعات، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دعوت شده اند.
وی گفت: در این نشست پس از بررسی های کارشناسی و مشخص شدن تعداد بازداشت شدگان و میزان جرم آنان، موضوع تعیین تکلیف خواهد شد.
کوچکی نژاد تاکید کرد: همچنین قرار است در این نشست سیاست های پیش بینی شده در خصوص وضعیت دانشگاه ها همزمان با آغاز سال تحصیلی آینده بررسی شود.
وی افزود: دانشگاه ها و دستگاه های ناظر، کار خود را بدون هیچ تداخلی انجام خواهند داد.
اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی و دسته بندی مشکلات آموزشی و فرهنگی به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرده اند.