به گزارش خبرگزاری ' اسپوتنیک ' ، «بکا تسیکاریشوویلی» رهبر «جنبش صدای سفید » و سازمان دهنده این تظاهرات ، بامداد دوشنبه گفت : در دو روز گذشته با وزیر کشور دیدار کردیم، اکنون به مدت یک هفته منتظر عمل دولت به وعده هایی خود خواهیم بود.
وی تاکید کرد که زمان تظاهرات بعدی شنبه هفته آینده تعیین شده است .
تظاهرات جوانان گرجستانی درمقابل پارلمان این کشور در اعتراض به عملیات پلیس ویژه در چند کلوپ شبانه شهر تفلیس ، از بامداد شنبه آغاز شد و معترضان خواستار استعفای نخست وزیر این کشور شدند .

** تنش میان مخالفان و موافقان دولت
این تظاهرات عصر روز یکشنبه به تنش میان معترضان که اکثر هواداران جنبش ' صدای سفید ' هستند و مخالفین این جنبش متشکل از اتحادیه ملی جوانان گرجستان و گروه نئونازی ' وحدت ملی گرجستان ' در مقابل پارلمان این کشور انجامید .
نخست وزیر گرجستان در پی تشدید درگیری ها ، یکشنبه شب طی جلسه اضطراری خواستار جلوگیری از خشونت در این کشور شد ، نیروهای انتظامی خواستار تقویت تدابیر امنیتی با هدف حفظ نظم عمومی شد .
گئورگی کویریکاشویلی، طی سخنانی همچنین اعلام کرد که دولت این کشور هرگز حاضر نیست از آزادی بیان جلوگیری کند و همه شرایط را در این زمینه فراهم کرده است و برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز دو روز اخیر در مقابل پارلمان را نیز نشانه آن است.
وی درر عین حال خواستار پرهیز از هر گونه خشونت وایجاد تفرقه در جامعه گرجستان شد و از نیروهای انتظامی نیز خواست تا تدابیر امنیتی لازم برای جلوگیری از هر گونه تقابل و درگیری بکار گیرند .
خاورم **337*1579

انتهای پیام /*