محمدعلی مصباحی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا میانگین کشوری سرانه مصرف آبزیان را 12.5 کیلوگرم عنوان کرد و افزود: در سبد غذایی خانوارهای این استان ماهی کم است زیرا که روش طبخ آبزیان نیز در بین خانوار ها ضعیف است.
وی گفت: برنامه ریزی برای برگزاری برنامه های آموزشی با هدف افزایش مصرف ماهی در بین خانوارها در دست اجرا قرار دارد.
مصباحی اظهار کرد: این مرکز برای توسعه و ترویج بیش از پیش مصرف آبزی، بهینه کردن تولید و تامین سلامت جامعه گام‌های موثری در راستای فرهنگ سازی مصرف آبزیان به منظور افزایش سرانه مصرف ماهی در استان برداشته است.
وی با اشاره به تولید ماهی قزل آلا و کپور در این استان افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه، تولید یکهزار و 950 تن ماهی در خراسان شمالی هدفگذاری شده است که هم اکنون از برنامه جلوتر هستیم.
وی گفت: سال گذشته دو هزار تن انواع ماهی سردآبی و گرمابی در خراسان شمالی تولید شد که در مقایسه با سال قبل آن 25 درصد رشد داشت.
وی با اشاره به کیفیت بالای ماهی قزل آلا در این استان گفت: این نوع ماهی به استان های دیگر همچون گرگان نیز صادر می شود که قیمت آن در این استان به ازای هر کیلوگرم 125 هزار ریال و در گرگان 180 هزار ریال به فروش می رسد.
وی بیشترین تولید ماهی در این استان را مربوط به شهرستان شیروان و کمترین را مربوط به راز و جرگلان عنوان کرد و افزود: هم اکنون خراسان شمالی 80 استخر پرورش ماهی سردآبی و 95 استخر گرمابی دارد.
در استان خراسان شمالی 6 هزار و 250 منبع آبی شامل رودخانه، چشمه، قنات و سد وجود دارد.
7186/3007/ 6042

انتهای پیام /*