مسعود حقیقت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: آخرین نقشه های هواشناسی نشان می دهد امروز هم به تدریج از فعالیت سامانه بارشی که در کشور وجود دارد کاسته می شود و فقط شاهد رگبار پراکنده در برخی از نقاط شمال شرق، شرق و دامنه های البرز شرقی به ویژه در استان سمنان خواهیم بود.
وی با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور گفت: این سامانه موجب رگبار، رعد و برق، وزش باد و احتمالا تگرگ در برخی از مناطق غرب و شمال غرب خواهد شد.
وی اظهار داشت: سه شنبه این سامانه تقویت می شود و تمام نوار غربی، مرکزی، برخی از نقاط جنوب کشور، استان های واقع در دامنه های البرز به ویژه البرز مرکزی، شرقی و جنوبی را دربر می گیرد و بارش های خوبی در این مناطق به همراه خواهد داشت.
حقیقت ادامه داد: برای چهارشنبه پیش بینی می شود علاوه بر مناطق یاد شده، این سامانه به مناطق شرقی کشور هم نفوذ کند و شاهد بارش پراکنده دراین مناطق باشیم، برای تهران نیز اواخر روز سه شنبه و چهارشنبه بارش باران پیش بینی شده است.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: دوشنبه تا چهارشنبه افزایش 4 تا 7 درجه ای دما را در سواحل شمالی و شمال شرق شاهد خواهیم بود.
به گفته وی این سامانه تا پنج شنبه در کشور فعال است.

*** گرمترین و سردترین نقاط کشور / وضعیت تهران
حقیقت گفت: دیروز دلگان با بیشینه دمای 42، بستک ، آبادان، پارسیان و بندر دیر با دمای 41 درجه به ترتیب گرمترین و امروز صبح فیروزکوه با کمینه دمای 3 درجه و خیرآباد در استان زنجان و بلده در مازندران با 4 درجه خنک ترین منطقه کشور بودند.
وی افزود: کمینه دمای امروز صبح تهران 17 درجه بود، روز گذشته بیشینه دما در پایتخت 28 بود و امروز نیز به 28 تا 29 خواهد رسید، پیش بینی می شود دوشنبه، سه شنبه و حدودا چهارشنبه پایتخت نشینان هوای گرمی را تجربه کنند.

*** توصیه کشاورزی
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته و بارش باران به ویژه در مناطق شمال غرب کشور، زنبور دارانی که در این مناطق مستقر هستند مراقب کندوهای خود باشند.
وی اظهار داشت: همچنین در نوار شمالی به ویژه استان های ساحلی خزر صاحبان استخر پرورش ماهی هوادهی منظم انجام دهند و در زمان های رعد و برق از استخرها مراقبت کنند .
حقیقت گفت: همچنین باغداران مناطق جنوبی تا پایان هفته از محلول پاشی خودداری کنند و برنجکاران نیز همچنان هوادهی خزانه ها را به طور مرتب انجام دهند.
علمی 9014**2017

انتهای پیام /*