مسعود حقیقت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: شدت بارش ها امروز ایلام، کرمانشاه، لرستان، دامنه های زاگرس و استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر و برخی از مناطق اصفهان و به تدریج در نیمه غربی کرمان، یزد و برخی از نواحی خراسان رضوی و خراسان جنوبی را در برمی گیرد .
وی گفت: فردا جمعه این سامانه همچنان در کشور فعال و شدت فعالیت آن در استان های شمال غرب، دامنه های زاگرس، دامنه های البرز، سواحل خزر و شمال شرق کشور است که در این مناطق گردوغبار، باران و گاهی رعد و برق و ورزش باد پیش بینی می شود.
مدیر کل شبکه پایش سازمان هواشناسی ادامه داد: شدت باران روز جمعه در ایلام، کرمانشاه، لرستان، شمال خوزستان، غرب کردستان وبخشی هایی از آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان جنوی و شرق یزد می باشد .
وی گفت: روز شنبه سامانه جوی دیگری از سمت غرب وارد کشور می شود و ابتدا نیمه غربی و به تدریج تا اواخر وقت شنبه بخش های جنوبی و جنوب شرق کشور را در برمی گیرد؛ همچنین فردا، پس فردا در جنوب شرق وزش باد و روز جمعه در مناطق خوزستان، ایلام احتمال رگبار و گرد و خاک وجود دارد و برای تهران هم بارش پراکنده داریم .
وی به کشاورزان توصیه کرد که تا اوایل هفته آتی به ویژه در نیمه غربی کشور از محلول پاشی و سمپاشی خوداری کنند .
وی به عشایر به ویژه در مناطق البرز و زاگرس توصیه کرد که از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند، همچنین زنبورداران جنوب اردبیل مراقب کندوها باشند و از آنجا که بارش و رعد و برق شدید در راه است، شلتوک داران مناطق خزر نیز عملیات هوادهی را در خزانه های خود انجام دهند.
کارشناس هواشناسی اظهار داشت: فردا این سامانه بارشی در نیمه غربی کشور بیشتر فعال است و علاوه بر این مناطق در شرق و جنوب شرق کشور نیز می تواند سبب رگبار پراکنده و باران شود.

خنک ترین و گرمترین مناطق کشور
کارشناس هواشناسی اظهار داشت: خنک ترین منطقه کشور امروز صبح فریدونشهر و خوانسار با دمای 3 درجه بودند و درگهان با 44 درجه بالای صفر گرمترین مناطق کشور گزارش شده اند.
فراهنگ ** 1085**2017

انتهای پیام /*