روستای خوش آب و هوا و تاریخی برغان یکی از روستاهای نمونه گردشگری استان البرز در شهرستان ساوجبلاغ و در 10 کیلومتری کلانشهر کرج قرار گرفته و در طول سال پذیرایی گردشگران بسیاری از نقاط مختلف کشور است.
پروژه دهکده سلامت روستای برغان در استان البرز در زمین به مساحت یک هکتار با زیربنای 800 مترمربع در منطقه گردشگری برغان کلنگ زنی شد و در طرح توسعه مساحت 50 هکتاری برای آن پیش بینی شده است.
استاندار البرز در حاشیه این مراسم نیز با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی برای اجرای پروژه های بخش خصوصی تلاش کنند، گفت: حمایت از بخش خصوصی از تکالیف مهم دستگاه های اجرایی است.
نجفی با اشاره به اینکه موسسه خیریه محب اجرای پروژه دهکده سلامت را عهده دار است، گفت: این پروژه از پروژه های مهم کشوری است که منشا برکات بسیاری برای کشور و البرز خواهد بود.
استاندار البرز همچنین تصریح کرد: آغاز این پروژه نوید تحولی دیگر در عرصه سلامت است که همراهی های لازم در اجرای آن ضروری است.
وی گفت: با هدف اجرایی شدن طرح های توسعه ای در استان، پشتیبانی کامل از سرمایه گذاران بخش خصوصی صورت می گیرد.
نجفی با تاکید بر اینکه نگاه در البرز به مقوله توسعه با در نظر گرفتن ملاحظات محیط زیستی است، سرمایه گذاران با توجه به این موضوع باید مسیر توسعه را در پیش گیرند. شرایط برای ایجاد جهش در فعالیت های بخش خصوصی در البرز فراهم است و در تلاش برای رفع موانع هستیم.
استاندار البرز خاطرنشان کرد: بخش خصوصی در ایجاد پروژه های خود باید نگرانی های بخش کشاورزی و محیط زیست را نیز در نظر بگیرد و اجرای پروژه ها در نهایت باید به رضایت مندی مردم منجر شود.
در دهکده سلامت بیمارستان 100 تختخوابی ایجاد می شود که در صورت تامین مسیر تردد برای آغاز عملیات اجرایی، پروژه تا سال آینده به بهره برداری می رسد.
کمک دولت به بخش عوارض و اختصاص متراژ بیشتری زمین از جمله درخواست های بخش خصوصی از استاندار البرز در جریان کلنگ زنی نخستین دهکده سلامت در استان بود.
1535

انتهای پیام /*