به گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرها و مناطق مختلف عراق، طرفداران نامزدهای چهارمین دوره انتخابات پارلمانی که بیشتر در فهرست گروه ها و احزاب سیاسی این کشور هستند، با به راه انداختن کارناوال های شادی و توزیع پوستر در بین شهروندان عراقی به خصوص در بغداد پایتخت این کشور به دنبال جلب آرای شهروندان و کشاندن آنها پای صندوق های اخذ رای و جهت دهی آرا به سمت خود هستند.
همچنین برخی از هواداران نامزدهای انتخابات پارلمانی در عراق با اجتماع در میدان تحریر (آزادی) بغداد پایتخت این کشور که نخستین انتخابات پس از فروپاشی داعش را تجربه می کند، برای تحقق آنچه که «عراق نوین» نامیده شده است، تلاش خواهند کرد تا فردی را بر صندلی پارلمان کشورشان بنشانند که بتواند این آرزوی آنها را برآورده کند.

** جوانان در صف اول تبلیغات پارلمانی در عراق
جوانان کشور 37 میلیون نفری عراق که بیشتر جمعیتش جوان است، با ورود به خیابان ها و در دست گرفتن ابتکار عمل، شور انتخاباتی را از ستادها به خیابان ها کشانده اند تا با معرفی نامزدهای مورد نظرشان و ارایه برنامه ها و شعارهای تبلیغاتی در انتخابات نامزد اصلح و کارآمد، به رای دهندگان کمک کنند.
برخورداری عراق از بیشترین جمعیت جوان این فرصت را برای برخی از احزاب و گروه های سیاسی ائتلافی نیز فراهم کرده است تا برای جلب نظر این قشر، نامزدهای انتخاباتی خود را نیز از بین جوانان با تحصیلات عالیه معرفی کنند و حتی برای موفقیت نامزدهای جوان در انتخابات پارلمانی به انتقاد از ورود افراد پا به سن گذاشته در کارزار انتخاباتی پرداخته اند.

** تبلیغات کمرنگ پوستری
نصب پوسترهای کاغذی بر روی دیوارهای شهرهای عراق در این انتخابات ممنوع اعلام شده است و به همین دلیل شاهد تبلیغات کمرنگ پوستری در عراق هستیم که با وجود تعدد نامزدهای انتخاباتی اقدامی در خور محسوب می شود. حضور تقریبی 20برابری نامزدها برای کسب کرسی های محدود نمایندگی مجلس این کشور، این ذهنیت را ایجاد کرده که در ساعات پایانی تبلیغات خیابانی در قالب کارناوال های شادی جای تبلیغات پوستری را پر کند و رای دهندگان را بیشتر به پای صندوق ها بکشاند.
البته نامزدهای انتخاباتی عراق به جای هزینه های پوستری خیابانی و ریسه بندی با اجاره سالن های بزرگ هتل های شهر و سایر اماکن لوکس، سرکیسه را شل کرده اند.
در چهارمین انتخابات پارلمانی عراق که در دو زمان 20 و 21 (ویژه اتباع عراقی مقیم خارج، نظامیان،زندانیان و بیماران) و 22 اردیبهشت (عمومی) افزون بر هفت هزار نفر نامزد از 27 ائتلاف و 143 احزاب و گروه های سیاسی برای کسب 328کرسی مجلس با هم رقابت می کنند.
خاورم**6982**1368

انتهای پیام /*