شهرام طاهرزاده عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این سانحه خانم معلمی که همراه دانش آموزان بود بخاطر شدت جراحات وارده در صحنه جان باخت.
وی وضعیت سه نفر از دانش آموزان را وخیم توصیف و بیان کرد: 10 نفر از مجروحان با بالگرد به بیمارستان طالقانی و 13 نفر با آمبولانس به بیمارستان هاشمی نژاد مشهد منتقل شده و 29 نفر دیگر در محل در حال دریافت خدمات درمانی و سپس انتقال به بیمارستان امدادی مشهد با اتوبوس آمبولانس هستند.
رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: برای امدادرسانی به این حادثه هفت دستگاه آمبولانس اورژانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و دو فروند بالگرد به محل اعزام شد.
مهدی رضایی معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد نیز به خبرنگار ایرنا گفت: دانش آموزان حادثه دیده در این اتوبوس محصلان پایه متوسطه عشایری شهرستان خواف هستند که برای شرکت در مسابقات بازیهای بومی محلی دانش آموزان عشایر خراسان رضوی عازم شهر کلات بودند.
خواف در فاصله 267 کیلومتری جنوب و کلات در فاصله 155 کیلومتری شمال شرق مشهد قرار دارند.

* نقص ترمز علت سانحه
رئیس پلیس راه خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: گرفتن ترمزهای پیاپی توسط راننده اتوبوس که فاقد آشنایی لازم با مسیر بود و خارج شدن ترمز خودرو از مدار منجر به سقوط اتوبوس حامل دانش آموزان به عمق شش متری دره شد.
سرهنگ هادی امیدوار افزود: اتوبوس حامل 15 دانش آموز دختر و 25 دانش آموز پسر، از مقصد خواف به سمت کلات در حرکت بود که در کیلومتر 45 جاده مشهد - کلات از مسیر خارج و به دره سقوط کرد.
وی ادامه داد: سرپرست دانش آموزان که همسر راننده اتوبوس بود در این حادثه جان باخت.

* اتوبوس حادثه دیده حامل دانش آموزان عشایر بود
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز گفت: اتوبوس مزبور حامل دانش آموزان عشایر شهرستان خواف بود
که برای شرکت در مسابقات بومی محلی دانش آموزان عشایر استان راهی کلات بودند.
قاسمعلی خدابنده با بیان اینکه 15 دانش آموز از مجموع 41 دانش آموز داخل اتوبوس دختر بودند، افزود: این دانش آموزان در پایه اول مقطع متوسطه اول (هفتم) و پایه ششم ابتدایی مشغول تحصیل هستند.
وی اظهار کرد: تنها قربانی این حادثه معلم این دانش آموزان به نام ' فرزانه صمیمی' است.
وی گفت: اتوبوس بین شهری حادثه دیده نیز متعلق به شرکت ولوو بوده و به هچ وجه فرسوده نبود.
مسابقات بومی محلی دانش آموزان عشایر استان فردا (پنجشنبه) در شهرستان کلات برگزار می شود.
3027/7496/ 7505/1858

انتهای پیام /*