. در میان نتایج این تخصص‌گرایی می‌توان به پایین نگه داشتن قیمت  کالا، برخورداری از اکتفا به سود اندک در برابر فروش‌ بالا و دسترسی مصرف‌کننده به اجناس با قیمت مناسب (با درنظر گرفتن کیفیت  کالاهای عرضه‌شده در قفسه‌ها) و  رضایت مصرف‌کننده نامی بردد.

 از مشکلات فروشگاه‌های تخفیفی در ایران، ابهامات موجود در آخرین اصلاحیه ضوابط فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای است که جهت رفع برخی ابهامات موجود در مصوبه پیشین در مورخ 1/2/1397 به اتحادیه کشوری فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای داده شد

 اصلاحیه مذکور علاوه بر ابهاماتی همچون عدم تمایز میان برخی ترتیبات تجاری عمودی، دارای ابهامات دیگری نیز می‌باشد. از جمله این موارد می‌توان به شفاف نبودن معیار انتخاب شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت توسط برنامه‌ریزان مربوط و چرایی انتخاب این نوع شهرها اشاره کرد (البته انعطاف‌پذیری اصلاحیه اخیر نسبت به اصلاحیه مورخ 12/12/1396 که شهرهای کمتر از 100 هزار نفر جمعیت را معیار قرار داده بود قابل توجه است).

. بررسی نسبت جمعیت شهرهای کشور به کل جمعیت شهری نشان می‌دهد این سهم برای کلان شهرهامعادل 35.1 درصد، برای شهرهای بزرگ  یک ) معادل 10.4 درصد، برای شهرهای متوسط (کمتر از 500 هزار نفر تا 20 هزار نفر جمعیت)  معادل  44.4 درصد و در نهایت برای شهرهای کوچک (یعنی شهرهای کمتر از  20 هزار نفر  جمعیت) معادل  10.1 درصد است.

  • ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۳ 
  •  
  • خبرگذاری تسنیم