صائب مدرسی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مجموع تاکنون 64 نفر بر اثر مصرف قارچ سمی در استان مسموم شده اند که 2 نفر از آنها فوت کرده اند.
وی اضافه کرد: به دلیل شباهت زیادی که قارچ های خوراکی با قارچ های سمی دارند حتی ممکن است افراد محلی نیز به اشتباه آنها را مصرف کنند و این قارچ ها به دلیل سم قوی که دارند به سرعت کبد فرد را از کار می اندازند.
به گفته مدرسی، نوع سم موجود در این قارچ ها ایجاد هپاتیت برق آسا می کند و شخصی که ممکن است 20 سال طول بکشد که دچار سرطان کبد شود در مدت یک هفته کبدش را از دست می دهد.
او بارندگی های زیاد بهار امسال و رعد و برق را باعث رویش قارچ ها و بالا رفتن آمار مسمومیت ها عنوان کرد.
او به شهروندان توصیه کرد از مصرف قارچ های کوهی خودداری نمایند و حتما از قارچ های بسته بندی شده دارای تاریخ انقضا استفاده کنند.
روابط عمومی مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز 14 اردیبهشت امسال از مسمومیت 6 نفر بر اثر مصرف قارچ سمی در روستای 'زندهر' از توابع بخش کوزران شهرستان کرمانشاه خبر داد.
امسال به دلیل بارندگی های مستمر بخصوص در اردیبهشت ماه و وقوع رعد و برق های متعدد، رویش قارچ های کوهی به نسبت سال های گذشته در استان کرمانشاه افزایش داشته است.
هر سال با وجود هشدارهای کارشناسان بهداشت و درمان عده ای از مردم استان کرمانشاه بخصوص روستاییان به علت مصرف قارچ کوهی، مسموم و راهی بیمارستان می شوند.
7457/8066

انتهای پیام /*